((سوالات متداول آزمون-ویژه دانشجو))

سوال1: فایل با چه حجمی را میتوان در جواب سوال آپلود کرد؟

فایل با حجم 10 مگ را میتوان آپلود کرد. اگر حجم فایل بیشتر از 10 مگ است آن را در سایت های آپلود رایگان آپلود کنید بعد لینک آن را در جایی که برای نوشتن پاسخ سوال در نظر گرفته شده است پیست کنید.

 

سوال2: بهتر است پاسخ سوال را ضمیمه کنیم یا در سایت های آپلود رایگان آپلود کنیم؟

توصیه میشود در صورتی که زمان آزمون کم است فایل را در سایت های آپلود رایگان آپلود کنید و لینک آن را در جایی که برای نوشتن پاسخ سوال در نظر گرفته شده است پیست کنید. چون آپلود فایل در خود سامانه بستگی به سرعت اینترنت دارد و ممکن است طول بکشید.

 

سوال3: آیا همیشه امکان ویرایش پاسخ ها وجود دارد؟

بستگی به تنظیمات انجام شده توسط استاد دارد. استاد میتواند این امکان را فراهم کند که دانشجویان بتوانند جواب های خود را ویرایش کنند. حتما قبل از شروع آزمون شرایط آزمون را به دقت مطالعه نمایید.

 

سوال4: آیا در صورت قطع برق و ... وسط آزمون امکان ورود مجدد به آزمون وجود دارد؟

بستگی به تنظیمات انجام شده توسط استاد دارد. استاد میتواند این امکان را فراهم کند که دانشجویان بتوانند چند بار در آزمون شرکت کنند. حتما قبل از شروع آزمون شرایط آزمون را به دقت مطالعه نمایید. توجه شود در صورتي كه مطابق پاسخ سوال 3 امكان ويرايش پاسخ ها وجود دارد اكيدا توصيه ميگردد بعد از جواب دادن به هر سوال دكمه "ذخيره پاسخ ها" را بزنيد.

 

سوال5: آیا قبل از پایان زمان آزمون باید دکمه پایان آزمون زده شود؟

توصیه میشود قبل از پایان وقت آزمون حتما دکمه "ذخيره پاسخ ها" و سپس دكمه "پایان آزمون" در ثانیه های آخر زده شود. در صورتي كه زمان آزمون به پايان برسد و دكمه "ذخيره پاسخ ها" را نزده باشيد دو حالت پيش مي آيد:

1) اگر اينترنت قطع نباشد سامانه اتوماتيك پاسخ ها را ذخيره ميكند.

2) اگر در لحظه هاي آخر اينترنت قطع شود پاسخ ها ذخيره نميشود (پاسخ سوال 4 را حتما ببينيد).

  

سوال6: اگر در پاسخ به سوال تشریحی امکان الصاق فایل، فراهم نباشد چگونه می‌توانیم تصویر (دست‌نوشته) را در ویرایشگر پاسخ به سوال تشریحی درج کنیم؟

فایل را در سایت های آپلود رایگان مثل پیکو فایل و...آپلود کنید و لینک آن را در جایی که برای نوشتن پاسخ سوال در نظر گرفته شده است پیست کنید. البته ميتوان در کادری که برای پاسخ باز شده از منوی "مدیریت تصاویر" نيز براي ارسال عكس پاسخ  استفاده نمایید. (پاسخ سوال 7 را حتما ببينيد).

 

سوال7: آیا میتوان عکس یک فرمول يا... را در جواب یک سوال فرستاد؟

بله. در کادری که برای پاسخ باز شده از منوی "مدیریت تصاویر" استفاده نمایید.

 

 

سوال8: وقتی در پاسخ به سوال تشریحی امکان الصاق فایل فراهم باشد چطور مطمن شویم که فایل آپلود شده است؟

مرورگر کروم این امکان را دارد که درصد آپلود فایل را در نوار ابزاری که در سمت چپ و پایین صفحه هنگام آپلود فایل باز می شود به شما نشان دهد. بعد از آپلود حتما توجه شود که سامانه بدلیل حجم زیاد فایل و... پیغام خطا نداده باشد. پیغام خطای سامانه در سمت راست و بالای صفحه نشان داده می شود (به جواب سوال 2 مراجعه شود).

 

سوال9: آيا با موبايل امكان شركت در آزمون وجود دارد؟

اكيداً توصيه ميشود از كامپيوتر (مرورگر فايرفاكس) براي شركت در امتحان استفاده شود. ممكن است با موبايل بعضي از عكس هاي ضميمه شده در صورت سوالات باز نشوند.

 

سوال10:  از كدام مرورگر براي استفاده از سامانه استفاده كنيم؟

اكيداً توصيه ميشود از كامپيوتر (مرورگر فايرفاكس) براي استفاده از سامانه و به خصوص شركت در امتحان استفاده شود.